неділя, 18 травня 2014 р.

Міжнародний день музеїв


Автор: Антохова  Дар'я, учениця 6-А класу
     18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. 
     Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція російської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.
     За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ». 
    Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
     У нашій школі працює два музеї – етнографічний "Світлиця" та історії школи "Пам'ять". 
Напередодні Дня Перемоги гостями музею"Пам'ять"стали учні 7-А та 7-В класів. Особлива увага була привернута до експозиції "Вони захищали Вітчизну" , яка розповідає про вчителів школи №23, що мужньо протистояли ворогові , боронячи рідну землю на фронтах Другої Світової війни та допомагаючи у тилу. Про героїчну жінку Нечаєву Клавдію Юхимівну ми писали у жовтневому номері.

Немає коментарів:

Дописати коментар