неділя, 15 лютого 2015 р.

15 лютого відзначають Стрітення Господа

Рубрика:"ЧИТАЄМО РАЗОМ"                           Автор:  Хвостова Яна, учениця 7-А класу
Джерело: «Рідна країна»
  
 Любов може бути чудовою поемою, що люди потім перечитують у спогадах, без болю, без прикрого почуття.
Леся Українка
 
 
  За церковним календарем 15 лютого відзначають Стрітення Господа. Відзначають його в пам'ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження (згідно з Законом Божим, з часу визволення євреїв із єгипетського полону, кожне перше немовля чоловічої статі належало Богові, і його треба було приносити до храму на 40-й день після народження).
    Коли Діва Марія разом з Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом вже багато років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником, але він таки не повірив у можливість народження Спасителя від Діви Марії. І тоді Дух Святий напророчив йому, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить народження Господа. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей». Звершивши все згідно з законом Господнім, Марія і Йосиф повернулися до Віфлеєму.
    Стрітення відзначають на 40-й день після дня народження Ісуса Христа. Урочисто відзначати його почали з кінця V століття.
    У народі 15-те лютого вважалося особливим. У давнину цього дня спостерігали за погодою з ранку до вечора, а інколи навіть записували її погодинно. Адже за народним уявленням 15-того лютого зима зустрічається з весною. І свято це називається Стрітенням, Громницею, або ж Зимобором.
   У дохристиянські часи наші предки цього дня молилися до Сонця та виконували пісні – замовляння на тепло. Вважалося, якщо на Стрітення переможе весна, то у кінці морозного дня має бути відлига, якщо ж зима, то на ніч підморозить.
    Взагалі-то, у давнину за прикметами на Стрітення визначали не лише прихід весни, але й майбутній врожай. Так, наприклад, якщо цей день ясний і тихий – на хороший врожай та рійбу бджіл. Однак, якщо на Стрітення капає з стріхи – не буде з літа потіхи.

Іменинниками 15 лютого є:
Гаврило

15 лютого народились:

бл. 1520 — Іван Федоров, вважається засновником друкарства в Україні (у Львові та Острозі).
1914 — Микола Базилев, український живописець і графік. Працював у жанрах плаката, портрета і пейзажу. Кращі роботи: «Біля прямого дроту», «Пархоменко», «Шевченко в Москві», «На каток».
15 лютого в історії України:
1574 – у Львові Іваном Федоровим завершено друк книги «Апостол».
1919 — Українська Національна Рада ухвалила закон про вживання української мови у державних установах.
1989 — Завершено виведення «обмеженого контингенту радянських військ» з території Афганістану.


15 лютого відзначають:
Всесвітній день онкохворої дитини
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав


15 лютого в історії:
1564 р. – народився Галілео Галілей, видатний італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик. Встановив закони інерції, вільного падіння, сконструював телескоп з 32-разовим збільшенням, відкрив гори на Місяці, плями на Сонці і чотири супутники Юпітера. Винайшов термоскоп, що є прообразом термометра. Висунув ідею застосування маятника в годиннику.
1913 р. -у Нью-Йорку відкрилася перша виставка авангардного мистецтва.
1926 р. -виголошено найдовшу в історії парламентську промову (депутат Мартінсон в Державній думі Естонії, 11 годин).
1931р. — вийшов перший фільм про Дракулу.
1947 р. — спеціальною постановою уряду СРСР в Радянському Союзі заборонено шлюби між радянськими громадянами та іноземцями.
1965 р. — у Канаді запроваджено новий прапор — червоно-білий з кленовим листком.
Цей стяг прийшов на зміну «Королівському прапору Співдружності», відомому під назвою «Юніон Джек». Першим його було піднято над будівлею канадського парламенту в Оттаві.
1969 р.- Р.Г.Едвардс із Фізіологічної лабораторії Кембриджського університету вперше здійснив штучне запліднення людської яйцеклітини.
2005 р. — у США започаткували популярний відеосайт YouTube.
     Завдяки простоті та зручності використання, YouTube став одним із найпопулярніших місць для розміщення відеофайлів. Служба містить як професійні кліпи так і любительські відеозаписи, включаючи відеоблоги. У листопаді 2006 року компанія Google викупила компанію YouTube за 1,65 мільярда доларів. Станом на 17 березня 2008 року на Ютьюбі було завантажено 78,3 мільйона відеофайлів. Віднедавна з`явилась можливість додавати субтитри та робити відеопримітки.
Немає коментарів:

Дописати коментар