Кожен з нас у дитинстві чимось захоплювався. Хтось колекціонував марки або наклейки, дехто хотів стати знаменитим співаком чи капітаном космічного корабля. Але з віком ці мрії забувалися, приходили інші – більш реальні, «приземлені». Дуже часто можна почути: «він працює не за хистом», «це не її покликання». Що ж це означає?


Більшість сучасних професій задовольнить покликання будь-кого. Пишеш картини – будь художником, цікавишся наукою – стань ученим! Тут також потрібно враховувати, яку ціль ставить перед собою особистість. Закінчивши факультет журналістики, одна людина буде швидко рухатися кар’єрними сходами, а іншу влаштує робота у невеликій газеті або журналі.
Часто буває, що дитина займається і балетом, і карате, а ще малює, співає, грає на фортепіано, вивчає декілька іноземних мов. І все це одна людина! Чи правильно так чинити? Звичайно, ні! Не може бути, щоб школяреві подобалися всі секції, які він відвідує. Кожен з нас має обрати собі улюблену справу, «до душі». Не потрібно, як кажуть у народі, за гаряче й студене хапати, перетворюючи всі свої старання у сізіфову працю.
Тому для розвитку особистості краще займатися двома-трьома улюбленими справами. Це допоможе людині досягти певних успіхів у якійсь галузі, проявити свої таланти, нарешті знайти своє місце в житті і бути щасливою.
Немає коментарів:
Дописати коментар