середа, 13 березня 2019 р.

Турнір знавців життя і творчості Т.Г.Шевченка

Автор: Ведмеденко Аліна, учениця 9-А класу
   
  Турнір знавців життя і творчості Т.Г.Шевченка Тарас Григорович Шевченко — народний Геній, Національний герой і гордість України. Кобзар — талановита людина, життя котрої нагадує нам спалах зірки, але зірки, що не згасає, а розгорається. 
  9 березня — день незвичайний, день народження духовного пророка нації. Ще з 1918 року регулярно відзначаються ювілеї Поета.
   Саме в цей знаменний день учитель української мови та літератури Панфілова М.О. влаштувала цікаву зустріч, яка стала даниною пам'яті великому Генію і була проведена у формі гри-конкурсу знавців життя і творчості Шевченка. 
Учасниками турніру стали учні 9-А і 9-Б класів. 
   Розпочали гру з "Розминки", де були запитання з різних сфер життя цієї непересічної людини. Родзинкою програми став конкурс "Автопортрет", де були представлені портрети Шевченка, які створювалися Генієм протягом усього життя. Учасники конкурсу розташовували репродукції автопортретів Тараса Григоровича в хронологічній послідовності. 
   Далі звернули увагу на Шевченка і шкільні науки. У цьому конкурсі учні розв'язували ребуси, грали з числами. Потім у "Літературній спадщині поета" дев'ятикласники відповідали на цікаві запитання, пов'язані з творчістю Кобзаря. 
   П'ятим був конкурс "Реставратор", у котрому учасники відновлювали тексти творів Шевченка і називали з якого вірша уривок. Завдання було важкуватим, адже виконати це не так просто. 
   Для лідерів команд було запропоновано хронологічний конкурс, суть якого полягала у тому, щоб написати події, котрі відбулися на життєвому шляху Генія, у вказані роки. 
   Останній етап — музичний. Науковці стверджують, що творчість Шевченка дуже мелодійна. 
Багато творів покладено на музику, а лідером став композитор Микола Лисенко, котрий написав 83 шедеври за сюжетами витворів Кобзаря. Цікаво, чи не так? 
   Було запропоновано відеокліпи за творами Тараса Шевченка, підготовлені Касай Діаною — ученицею 9-А класу. Саме за ними учні намагалися визничити витвір Генія. 
Запекла боротьба закінчилася перемогою команди 9-А класу. 
  Завдяки цьому конкурсу учні дізналися багато нової і захопливої інформації про великого Поета, Тараса Григоровича Шевченка. 
  Висловлюємо щиру вдячність вельмишановному журі (заступнику директора з НВР Левченку В'ячеславу Олександровичу та секретареві турніру учениці 9-А класу Ісаєвій Анастасії), ведучій (Панфіловій М.О) і народному Генію! 
Немає коментарів:

Дописати коментар